Infolinka

Chorvatsko
tel.:
568 840 463
skype:
tipatourchorvatsko
Ostatní země
tel.:
224 236 599
skype:
tipatourpraha

Zájezd (dovolená) HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ ***

Země:Česká republika
Destinace:Jeseníky
Lokalita:LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY
Typ zájezdu:Pobytové zájezdy
Délka zájezdu:3, 4, 5, 6, 7, 8 dnů
Stravování:polopenze
Doprava:Vlastní
Cena od:1 620
 
výběr typu pokojů

Informace o destinaci

Hrubý Jeseník, který je po Krkonoších druhým nejvyšším pohořím u nás, je v zimě rájem lyžařů, v létě si zde přijdou na své pěší turisté i cykloturisté. Obdivovat mohou jeskyně, vodopády, vyhlídky, muzea, památky architektury, nebo si mohou dopřát ozdravné a relaxační pobyty v lázních. K nejznámějším patří Lázně Jeseník, kde ... více infolidový léčitel Vincenz Priessnitz v první polovině 19. století úspěšně vyzkoušel blahodárné účinky vodoléčby. Mezi další významná lázeňská střediska patří Karlova Studánka - světoznámé lázně s nejčistším vzduchem ve střední Evropě pro léčení řady nemocí. V lázeňském parku je expozice geologie zdejší oblasti, Lázně Lipová či Velké Losiny, jejichž zámek v 17. století neblaze proslul čarodějnickými procesy. Hrubý Jeseník je dominantním pohořím severní Moravy a Slezska. Díky přírodnímu bohatství a jeho zachovalosti byla roku 1969 vyhlášena na území 740 km2 chráněná krajinná oblast Jeseníky, se sídlem v Malé Morávce. Nejvyšším vrcholem je Praděd (1.491 m n. m.), který je zároveň nejvyšší moravskou horou, leží na historické zemské hranici Moravy a Slezska. Na Pradědu je nejdrsnější podnebí s průměrnou roční teplotou 1°C. Na jeho vrcholu se nachází televizní věž vysoká 145 m s vysílačem, rozhlednou ve výšce 40 m a restaurací. Při příznivých podmínkách lze z rozhledny spatřit Beskydy, Krkonoše, polské roviny i Vysoké Tatry. Nízký Jeseník je jedním z nejstarších geologických celků střední Evropy. Rozprostírá se mezi severní Slezskou nížinou a jižním Hornomoravským úvalem, na východě přechází v Moravskou bránu a Ostravskou pánev, na západě navazuje na Hrubý Jeseník. Nízký Jeseník je plochou vrchovinou s pozůstatky sopečné činnosti. Nadmořská výška se pohybuje v rozmezí 400-600 m, na západě dosahuje výšky až 800 m (nejvyšší bod Slunečná). Tato oblast patří k nejzdravějším v republice. Vysoké zalesněné hory Hrubého Jeseníku jsou střídány romantickou krajinou širokých plání a lesů Nízkého Jeseníku, kde je možné potkat pozůstatky někdejší těžby rud, ale také stopy sopečné činnosti. Jednou z nejmladších sopek na našem území je Uhlířský vrch, z jehož vrcholu je vidět hora Praděd.
Vhodným výchozím místem pro poznávání celého Jesenicka je Bruntál - původně hornické město, které patří k nejstarším u nás. Bohatou historii města připomínají památky, z nichž vyniká zejména zámek, postavený na místě gotického hradu. Zámek Bruntál je se svým netradičním tvarem kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží nejvýznamnější kulturní památkou celého regionu. Jeho dnešní podoba je výslednicí pět století probíhajícího historického a stavebního vývoje.
Jedním z nejvýznamnějších lyžařských středisek je Červenohorské sedlo ve výšce 1.013 m n. m. Díky tradičně nejbohatší sněhové nadílce v Česku dává tato oblast předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od prosince do března a patří mezi nejdéle navštěvované lokality u nás. Na sedle je několik lyžařských vleků a je také východiskem pro výlety do okolí. Mezi další oblíbená lyžařská střediska Jeseníků patří Ski areál Praděd-Ovčárna, Malá Morávka-Karlov, nabízející téměř tři desítky vleků a bezmála sto kilometrů upravovaných běžeckých tras v okolí, dále ski areál Kouty nad Desnou (3 vleky, 6 sedačková lanovka a sjezdovkami o celkové délce 11,5 km, pro děti pojízdný pás v areálu lyžařské školy, pro běžkaře upravené běžecké tratě v nadmořské výšce 1100 - 1300 m), dále pak ski areály Ramzová,Filipovice, Myšák, Petříkov, Kopřivná, Ski areál Annaberg v Andělské hoře nebo v Suché Rudné, Ski Branná, Ski areál Červená Voda, Ski areál Zlaté Hory - Dolní Údolí nebo Ski areál Ostružná.

Informace o zájezdu

Poloha:hotel se nachází v oblasti Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 600 m. Hotel je komplexem dvou budov a nabízí nejen bohaté zimní, ale i letní aktivní vyžití.
Vybavení:restaurace, vinárna, wellness centrum (bazén, vířivka, infrasauna, masáže), klubovny, sportovní místnost s biliárem a stolní tenis, 2 dráhový bowling, sauna, sportovní hřiště, tenisový kurt, půjčovna horských kol, WiFi internet. Možnost pobytu pro vozíčkáře s doprovodem. Parkoviště u hotelu.
Koupání:Wellness centrum (bazén 8 x 4 m s masážními tryskami, chrličem a protiproudem, vířivka s lehátky a perličkou).
Termální koupaliště ve Velkých Losinách - 10 km.
Sport:Lyžování:
u hotelu je svah vhodný pro sáňkování a lyžování malých dětí, 500 m od hotelu je 350 m dlouhá POMA. 1.000 m od hotelu Ski areál KOUTY, který nabízí komfortní, bezpečné lyžování a k tomu nejdelší sjezdovku na Moravě. Nová modrá sjezdovka má délku 3050 m s převýšením 520 m, nadchne hlavně rodiny s dětmi. Dvě dvoukilometrové sjezdovky jsou členité, s proměnlivým sklonem a převýšením přes 500 m. Další dvě sjezdovky mají převýšení 100 m. Díky šířce přes 50 m nabízí sjezdovky dostatek místa pro širokou carvingovou stopu. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky. Areál nabízí 6ti sedačkovou lanovku a 3 vleky. Děti a začátečníci mají k dispozici pojízdný pás v areálu lyžařské školy. Pro běžkaře jsou zajištěny upravené běžecké tratě v nadmořské výšce 1100 - 1300 m, s možností návštěvy horní nádrže Dlouhé Stráně. Ve dvou freeride zónách si na své přijdou freeridový lyžaři i snowboardisté. Další lyžařské vleky Kareš, Šindelová, Oáza (1 km), lyžařský areál Přemyslov (5 km), Červenohorské sedlo (10 km), Ramzová, Petříkov a Ostružná (20 km).
Cena zahrnuje:Ubytování:
1 a 2-lůžkové pokoje:
možnost přistýlky (pevné lůžko), TV, hygienické zařízení, WiFi internet.
dvoupokoje:
2x 2-lůžkový pokoj, 1 přistýlka, 1 hygienické zařízení a TV (vhodné pro rodiny). WiFi internet.
Stravování:

polopenze (snídaně formou švédského stolu). Za příplatek lze zajistit dietní kuchyni i bezlepkovou dietu.
Doprava:vlastní
Speciální nabídka:Využijte slevy při pobytu na 7 nocí: v období 15.9.-20.12.17 a 1.1.-20.12.18, kdy platí sleva 7=6.
Poznámka:Možnost dokoupení cestovního pojištění.
Minimální délka pobytu 2 noci.
Silvestrovský pobyt zahrnuje slavnostní příplatek.
Možný pobyt se psy.

Výběr ubytovací kapacity HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ ***

Obsazenost Délka
pobytu
Stravování Doprava Popis pokoje Cena od
1+0 3,4,5,6,7,8 polopenze Vlastní pokoj 2460 Kč Vybrat
2+0 3,4,5,6,7,8 polopenze Vlastní pokoj 1940 Kč Vybrat
2+1 3,4,5,6,7,8 polopenze Vlastní pokoj 1940 Kč Vybrat
4+0 3,4,5,6,7,8 polopenze Vlastní dvoupokoj 1620 Kč Vybrat
4+1 3,4,5,6,7,8 polopenze Vlastní dvoupokoj 1620 Kč Vybrat


Soubory ke stažení

Hotel Dlouhé Stráně

Fotogalerie

HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)HOTEL DLOUHÉ STRÁNĚ *** (Česká republika - LOUČNÁ NAD DESNOU-KOUTY)


Nalezeno: 0
Text:
Typ:
Země:
Destinace:
Lokalita:
Zájezd:
Odjezd:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava: